Şehirler arası Nakliyat

Fuar Taşımacılığı

Ankara Fuar taşımacılığı; seminer, fuar, sempozyum ve benzeri etkinliklerde ihtiyacınız olan stant ve ekipmanların istediğimiz lokasyona taşınmasını ifade eden bir lojistik hizmetidir. Canbey Ekspres Fuar taşımacılığı, özellikle kurumsal şirketlerin gereksinimlerine yanıt veren bir fuar taşıma türü olmakla birlikte farklı taşımacılık yaklaşımlarının kullanılmasını gerektiren bir hizmet olarak da öne çıkar. Bu doğrultuda fuar taşımacılığı için birtakım prosedürlerin uygulanması hem maliyet odaklı hizmet için hem de taşınacak olan ekipmanların güvenliği yönünden son derece mühimdir.
Fuar Taşımacılığı Nasıl Yapılır?
Fuar taşımacılığı içinde, profesyonel şirketlerin veya üniversite gibi akademik kurumların etkinlikleri için taşımaları gereken ekipmanlar taşınır. Bu doğrultuda fuar lojistiği, taşıma yapılacak olan noktanın mesafesine göre veya o noktaya olan karayolu olanaklarına göre farklı lojistik yaklaşımların kullanılması ile gerçekleşir. Eğer taşıma yapılacak nokta yakın bir konumda ise, genellikle karayolu lojistik metotları kullanılır. Lakin eğer meydana gelecek olan fuar şehir haricinde veya şehirler arası düzeyde bir uzaklıkta ise farklı lojistik imkanlardan yararlanılması gerekir.
Fuar taşıma hizmetleri, şehirler arası düzeyde bir gereksinim olduğu taktirde bütünleşik yöntemlerden yararlanabilir. Teslimat yapılacak olan konum denizaşırı bir uzaklıktaysa genel olarak denizyolu taşımacılığı metotlarından yararlanılabilir. Lakin denizyolu taşımacılığı ve karayolu lojistiği gibi metotların yetersiz olduğu durumlarda ise havayolu fuar taşımacılığı gibi yöntemlere başvurulabilir. Bu noktada da taşıması yapılacak olan ekipmanların havayolu kargosu ile taşınabilmesi için prosedürleri daha önceleri belirlenmiş ağırlık, boyut gibi birtakım kriterleri yerine getirmeleri gerekmektedir.
Fuar Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Fuar ve benzeri organizasyonlar için ihtiyacınız olan ekipmanların taşınması, hassasiyet gerektiren bir zamandır. Bu doğrultuda, kullanılacak olan lojistik yöntemler, ürünlerin güvenli bir biçimde taşınması için gerekli önlemleri de kapsamalıdır. Özellikle şehirler arası nakliye olanaklarının kullanımını gerektirecek bir uzaklık söz konusu ise, kullanılacak olan konteynırların temizliği ve güvenliliği de denetlenmelidir. Eğer havayolu veya denizyolu gibi bir lojistik fuar taşıma yöntemi kullanılacaksa, ekipmanların havaalanı yahut limanda hassas biçimde yerleştirilmesi ve teslimat noktasına güvenli bir biçimde iletilmesi güvence altına alınmalıdır. Aynı zamanda, nakliye zamanında maksimum verimliliğin sağlanması adına tek bir yöntemden ziyade intermodal taşımacılık metotları tercih edilmelidir.
Fuar Taşımacılığı Yapan Lojistik Firmalar
Fuar taşımacılığı yapan firmalar arasından tercih yaparken lojistik firmaların sahip olduğu şehirler arası lojistik acente ağını değerIendirmek önem arz eder. Bunun yanı sıra şirketin sahip olduğu lojistik filo ve araçların da fuar taşımacılığı süreçlerindeki verimin arttırılması ve iş süreçlerinin verimliliği yönünden faydalı olacaktır. Tüm bu etkenler de göz önünde bulundurulduğunda doğru fuar stant taşımacılığı ile çalışmanın hem maliyet hem de zaman verimliliği yönünden bir hayli önem arz ettiğini söylemek doğru olacaktır.
 Fuar Taşıma Mobilya
Şehirler arası fuar taşıma kendi içinde bir uzmanlık alanı olarak değerlendirildiğinden, bu alanla ilgili iş kolları da farklı türlerde değişiklik gösterir. Mobilya fuar taşımacılığı gibi odaklanmış lojistik hizmetleri, organizasyon ve etkinlik firmaları tarafından çok fazla tercih edilen ve bir hayli önem arz eden bir servis olarak öne çıkar. Pek çok lojistik filo ve araçların kullanıldığı fuar mobilyası taşımacılığı, firmaların lojistikle ilgili tüm iş yüklerini en aza indirerek zaman ve maliyet tasarrufu etmelerine imkan veren bir hizmettir. Bu bilgiler de göz önüne alındığında bahsi geçen hizmetin yurtdışı organizasyon fuar taşımacılığı firmaları için de uygun ve yoğun talep gören bir lojistik hizmet olduğunu söylemek doğru bir yaklaşım olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir